Blog pozastaven
Ale nebojte se, Kratos bude pokračovat hned, jak se vrátim (mám rozpracovanou 4. část a budu se snažit ji dodělat, co nejdřiv) ;)

Robotickej nářez čislo 3

8. září 2011 v 18:54 | Lexi |  Movies & Series
aneb Moje recenze na 3. film o válce mezi Autoboty a Decepticony ;)

Transformers 3: Temná strana Měsice
Já vim, že je divné začinat trojkou, ale chci se do nich pustit, dokud je mám ještě čerstvé v hlavě.
Tohle je má 1. recenze a nebudu v ni hodnotit technické stránky filmu - jednoduše tim, že se mi pod ruku dostal kinorip né přiliž valné kvality, proto budu hodnotit jen děj a jak se tvůrci "vymazlili" s jeho protagonisty (ať už živými nebo těmi z plechu a oceli) ... proto taky upozorňuju na spojlery snad ze všech spojlerů ty nejspojlerovatějši :D Kdo film neviděl a nechce se ošidit o zážitek z něj vyzrazenim děje, ať raději nečte pod perexem ;) Já vás varovala :D Nuže dotoho!


Opět se setkáváme se Samuelem Jamesem Witwickim (hrdinou, který v jedničce zachránil svět a ve dvojce prozměnu Optima, který následně zachránil svět) a jeho kamarády - Autoboty. Tentokrát se dozvidáme podivné tajemstvi, které otřese dějinami jako nikdy předtim. V poslednich dnech války na Cybertronu uprchla z planety loď Autobotů střežici novou technologii, která ve správných rukou mohla změnit průběh celé války. Jenže loď se zřitila na Měsici a tady se ke slovu dostali lidé. Lidé a Decepticoni. Ano, lidé pracuji pro Decepticony. A co je horši, spolčil se s nimi i někdejši vůdce Autobotů! Né, nemluvim o Optimovi, ten je stále věrný svým lidským přátelům...

Potěšilo mě, že Bay navazuje v náznacich na události z předchozich dilů. Jaká slast vidět zuboženého Megatrona s dirou v hlavě, co mu způsobil jeho vlastni kanon. :D Dále Bay některé roboty upgradoval a trochu polidštil. Megatron jako svou alternativni formu tentokrát zvolil namisto tanku nebo vesmirné stihačky "postapokaliptický" náklaďák. Velký Optimus Prime dostal návěs, ve kterém vozi (po vzoru své předlohy z kresleného seriálu) takovou malou základnu se zbraněmi a vybavenim pro létáni (upgrade z Jetfirových dilů před koncem dvojky). Sideswipe odhodil střechu a i BumbleBee se upgradoval do moderni podoby - na Camaro 3. tisicileti. Co se polidštěni týká, nechal Bay roboty libovolně tasit téměř "lidské" zbraně (máme tu převážně brokovnice, ale i pár dalšich kalibrů), můžou je odhazovat, což je vidět ve scéně s "menši Mexickou plichtou" a Autoboti i Decepticoni nosi zbraně v klidu na viditelných mistech, třeba u Megatrona na zádech, nebo Optimus zformuje návěs a zbraně si pak bere ze své minizákladny ;) Většina robotů tohle nové pravidlo dodržuje, ale znáte to - Decepticoni nikdy nehráli fér (viz Mexická plichta, kde Decepticoni vysunou ze zad jakési "náhradni" zbraně) ;) :D Pár Autobotů taky zemře, jako prvni z nich Ironhide - při zradě ze strany bývalého mistra Sentinela Prima - dále jeden z nových v tomto dile, geniálni Q (zřejmě odkaz na bondovky) a i BumbleBeemu bude jeho život vyset na vlásku.
Pak tu máme i pár nesrovnalosti. V jedné scéně Megatron vysvětluje svému poskokovi Starscreamovi, jak je to s nim a Sentinelem: "měl se se mnou setkat tady na Zemi, ale čas nás oba zaskočil." Megatron se ale na naši modrou planetu hnal za kostkou. Tady buď tvůrci upravili mirně historii pro události 3. filmu, nebo jen prostě zapomněli, což by se jim dalo i odpustit. Lidé dělaji opět ty stejné chyby, tak jako ve dvojce, kdy jde proti Samovi půlka světa, tady zase "naši" vůdci přestanou věřit Autobotům. Jako pokaždé to zachraňuje drobný tým v čele s plukovnikem Lennoxem (skvělý Josh Duhamel), seržantem Eppsem (Tyrese Gibson) a nemalým přispěnim Sama (Shia LaBeouf), jeho nové přitelkyně Carly Spencerové (Rosie Huntington-Whiteley) a bývalého agenta Seymoura Simmonse (nepřekonatelný John Turturro). A samozřejmě zdravě naštvaným Optimem Primem a jeho Autoboti partou. Taková je trojka robotiho řáděni. Taková je vynikajici podivaná na ohýbjici se plechy. Mě osobně se film moc libil (i přes horši audio-vizuálni prezentaci) a vřele ho doporučuju ke shlédnuti. Budete se skvěle bavit, stejně jako jsem se bavila já. Mé hodnoceni filmu je tedy 10 z 10 *

A ještě pár screenů z filmu (omluvte horši kvalitu snimků, jak řikám, kvalita kinoripu neni nijak ohromujici):
o BumbleBee
o Sam a Bee (v transformaci)o Sam a Bee
o Megatron - tahačo Megatrono Sentinel Prime
o Willam Lennoxo Vůdcovská matriceo Autoboti
o Matice po 2.o Q (pocta bondovkám)o Seymour Simmonso Wheelie a Brainso Carly Spencerováo Sam a Carly
o Sideswipe a Dino
o Bee a Dino
 


Komentáře

1 Jeanette Jeanette | Web | 10. září 2011 v 14:38 | Reagovat

První recenze, jo? Pěkná, velmi pěkná, Lexi!

A díky za ni, vůbec jsem nevěděla, jestli se do trojky pustit nebo ne... Pustím se :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama